5 rujna, 2021 1:45 pm CHL Div.1 – play-off 2019-20

Team1234OTTOutcome
Savica City89Win
Invicta48Loss

Recap

Ključni četvrtfinalni dvoboj starih rivala, čak i unatoč gotovo kompletnim sastavima, nije ponudio veću rezultatsku neizvjesnost. Oba su sastava utakmicu otvorila vrlo angažirano, s vidno prisutnim htijenjem da dođu do pobjede u najbitnijoj utakmici četvrtfinalne serije, prekinutoj još početkom ožujka 2020. Godinu i pol kasnije Invicta je bila ta koja je sredinom prve četvrtine držala inicijalno vodstvo (11:10). No, Savica predvođena šuterski raspoloženim dvostukim MVP-em lige Felixom Mijićem (27p, 8s, 6a) ubrzava ritam te iz minute u minutu rapidno povećava rezultatsku razliku na svom kontu. Posebnu pažnju igrači Savice obrambeno su posvetili ofenzivno potencijalno najopasnijim igračima Invicte, braničkom duetu Filip RožmanLeonardo Mazić, limitiravši ih na za njih skromnih kombiniranih 25 poena, uz tek jedan ubačaj iza linije 6.75m. Unatoč visokom zaostatku na poluvremenu Invicta drugi dio otvara na višoj energetskoj razini, Ipak, u tim prijelomnim trenucima šuterski je neumoljiv ‘snajperist’ Savice Saša Slišković koji drugi dio otvara nizom od tri uzastopne trice iz različitih pozicija, te odvodi Savicu do nedostižne prednosti na putu do plasmana u polufinale natjecanja sezone 2019-20.