2 travnja, 2017 3:00 pm Crohoops Division I – play-off 2016-17

TeamTOutcome
Savica City94Win
Zadar67Loss

Recap

#2 Savica City lakoćom je apsolvirala sve defanzivne zamke #3 Zadra u prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja. Savica je predvođena sjajnom inside-out partijom raspoloženog Božića te pod košem nezaustaljivog Salopeka već tijekom prve četvrtine prezentirala karakteristično samopouzdanje povevši nakon prve četvrtine uvjerljivim rezultatom 22:8, koji se početkom druge dionice popeo na čak 32:8! Vrijedi istaknuti defanzivnu ulogu Dmitrovića koji je radom nogu i dugim rukama neutralizirao ovosezonskog najboljeg strijelca i igrača Zadrana Kolanovića, koji je u blijedoj partiji postigao tek 8 poena! Ipak Zadar se početkom drugog poluvremena na krilima donekle probuđenih Žilića i skočnog Piasevolia rezultatski diže te treću dionicu završava na 13 poena zaostatka da bi početkom četvrte četvrtine smanjio na samo 10 poena zaostatka (80:70). No Savica zadržava hladnoću te u clutch timeu tricama staloženih rutinera Božića i Sliškovića, te ubačajima najboljeg strijelca doigravanja Salopeka, koji je u cijeloj partiji promašio tek četiri lopte (!) za ukupno 26 poena, ostvaruje vrijednu pobjedu u prvom susretu polufinalne serije.