8 listopada, 2022 8:20 pm CHL Div.3 - reg.season 2022-23

TeamTOutcome
Cherso60Loss
Gradec93Win

Recap

Večernji sraz mladog, dinamičnog sastava Chersa (koji je u ovaj susret ušao sa savršenim omjerom 2-0), te iskusnog sastava Gradeca, za sve je nazočne u DK Cedevita pružio vjeran dokaz razlike košarke koja se igrala nekad vs. košarke koja se sad. Gradec je od prve sekunde susreta najozbiljnije shvatio izazov ovog susreta s jednom modernom, mladom ekipom, koja je se ove sezone odlučila okušati u Crohoops konkurenciji. Ono što je uslijedilo bilo je gotovo nevjerojatno za sve nazočne u dvorani – Gradec je, igrajući znalački – temeljito i strpljivo – vodstvo povećavao doslovno iz minute u minutu, te već nakon prve četvrtine vodio sa gotovo nedostižnih 44:17! Uspješan recept Gradeca tijekom tog dijela utakmice sastojao se od zone u obrambenoj polovini terena, te u napadu na spuštanju lopte u post-up pozicije korpulentnim rutinerima Janu Mikuličiću (27p, 13s) te Marijanu Stričku (11p, 16s, 6a), koji je u nekoliko navrata nemoćne čuvare Chersa u takvim situacijama lakoćom rutinirano okretao ‘piruetama’, podsjetivši i na legendarnog Dina Rađu! Iako Gradec tijekom druge četvrtine na krilima još jedne odlične partije rutinera Hrvoja Vlaića (19p) tek održava stečenu prednost, a Cherso se svim snagama pokušava približiti, šuterska neefikasnost Chersa iz otvorenih pozicija rezultira odlaskom na poluvrijeme rezultatom 53:21. Tijekom drugog dijela Cherso donekle povezuje redove te na krilima odlične tricaške minijature neumornog Brune Salkovića, koji je u svojih 19 poena ugradio pet trica, uspijeva do kraja susreta donekle ublažiti poraz. Gradec je i ovom pobjedom potvrdio da je dovođenjem vještih braniča Tina Hasanefendića (15p, 8s, 5a) i Vjerana Hanžeka ove sezone snažni kandidat za ‘gornji dom’ jednog od najsnažnijih izdanja Crohoops Division 3.