6 studenoga, 2017 6:20 pm CroHoops Division I - reg.season 2017-18

TeamTOutcome
Građevinski fakultet102Win
Savica City100Loss

Recap

Sastav Građevinskog fakulteta nedjeljnom je pobjedom nad trostrukim prvacima lige Savica City potvrdio epitet najugodnijeg iznenađenja sezone. Iako je Savica za ovu prigodu bila pojačana dvostrukim MVP-em lige Damirom ‘Felixom’ Mijićem  ‘studenti’, predvođeni neuhvatljivim braničkim dvojcem Škara i Kalinić, utakmicu su otvorili u silovitom stilu – iskontrirali su Savicu te nakon minute i 45 sekundi poveli sa 10:0!!! Studenti u strahovitom ritmu dodatno nadograđjuju prednost te se početkom druge četvrtine penju i na naizgled nedostižnih 41:20!!! Ipak Savica se iz ‘noćne more’ trgnula predvođena trenutno statistički uvjerljivo najkorisnijim igračem lige Branimirom Devčićem koji loptama hrani raspoložene Dmitrovića, Sliškovića i Mijića za 54:50 na poluvremenu. Igra ‘koš-na-koš’ nastavlja se i tijekom drugog poluvremena a u junake susreta izrastaju centri Građevinskog fakulteta, Piasevoli-Kurta. Kurta po treći put zaredom ove sezone staje na 25 poena a Piasevoli na 23 poena, 12 skokova i 4 blokade. Zaslužena pobjeda Građevinskog fakulteta predstavlja gotovo nezapamćeni drugi poraz Savica Citya u nizu.