Finals G3 #3 Savica City vs. #4 Jankomir Transformers

srpanj 1, 2018 12:00 pm Crohoops Division I – play-off 2017-2018

EkipaTRezultat
Savica City106Loss
Jankomir Transformers109 (1:2)Win

Sažetak

Sjajna finalna serija aktualnih prvaka Jankomir Transformersa te trostrukih prvaka Savica City kulminirala je nedjeljnim dvobojem, čak trećim u posljednjih 36 sati, u kojem su obje ekipe dale svoj trenutni maksimum. Majstorica je, bez pretjerivanja, bila najljepšom utakmicom ove doista nevjerojatne finalne serije!
Jankomir je ovaj put, predvođen sjajno raspoloženom braničkom linijom Matić-Pavković, te šuterski sjajno raspoloženim Lukom Bekavcem (34 poena u najboljoj CroHoops partiji karijere), vodstvo držao od samog početka, otišavši na poluvrijeme s prednošću od čak 10 poena razlike (61:51). No, u nastavku se Savica budi, te na krilima sjajno raspoloženih Hrvoja Božića (37 poena) i Damir Mijića (23 poena), pogotovo nakon nevjerojatne trice Božića sa tri četvrtine terena na kraju treće četvrtine, hvata rezultatski priključak te susret uvodi u zonu rezultatske neizvjesnosti. No, u presudnoj, četvrtoj četvrtini, Transformersi osokoljeni energetski snažnim porukama s klupe neumornog voditelja Livajića zadržavaju visoku energetsku razinu igre u obrani a u napadu već spomenuti trio Matić-Pavković-Bekavac zadržava visok postotak realizacije s distance. Savica unatoč ogromnom pritisku ne usprijeva preuzeti vodstvo te slavlje Jankomir Transformersa, prvog sastava koji je nakon Savice osvojio dva uzastopna naslova prvaka Crohoops lige, nakon iznimno dinamične te dramatične serije, može otpočeti.