4 srpnja, 2021 12:15 pm CroHoops Summer League 2021

Team1234OTTOutcome
Downtown Assassins48Loss
Trnsko Diablos88Win

Recap

Netom preimenovani Trnsko Diablosi potvrdili su prošlotjedne smione najave tu su na ‘raketni pogon’ nezaustavljivog braniča Ive Čikeša te za NBA draft 2021. prijavljenog krilnog-centra Filipa Vranješa granitnom obranom, te atraktivnom ofenzivnom igrom igrom apsolvirali nemoćne Downtown Assassinse. Assassinsi su uspijevali donekle rezultatski parirati do sredine prve četvrtine ali potom Diablosi ubacuju u warp-brzinu te se na krilima showtime-nastupa spomenutog dvojca, kojem se još jednom u nizu odličnih partija priključio skočni krilni-centar Jan Dam (20p, 8s, 3b), iz minute u minutu, na konstatno inzistiranje kapetana Fratrića, povećavaju prednost – 15:29; 30:59; 32:64. Iako se većim dijelom susreta morao defanzivno nositi sa sjajnim Vranješom, koji je nedvojbeno potvrdio kvalitete vrhunskog košarkaša, staloženi kapetan Downtowna Filip Dolenčić još je jednom potvrdio solidnu formu ubacivši 18 poena, te sakupivši 17 skokova. Po devet poena za Assassinse ubacili su Bojan BosnićTomislav Jelinčić. Ovom pobjedom Trnsko je izborilo nastup u polufinalnoj fazi natjecanja.