4 rujna, 2021 6:30 pm CroHoops Div.3 - reg.season 2020-21

Team1234OTTOutcome
AP NAV Chefs Košarka77Loss
Trnsko Diablos109Win

Recap

Trnsko je pobjedom nad NAV Chefsima, sastavom koji je u CroHoops ljetnoj ligi 2021. igrao zapaženu ulogu, potvrdilo svu svrsishodnost ovoljetnog trenažnog ciklusa te pojačavanja rostera. Izabranici neumornog voditelja Borne Fratrića u današnjoj su košarci rijetko viđenim naletom, prepunom kreativnosti i energije, apsolvirali NAV Chefse, koji su, istina, nastupili u nepotpunom sastavu. Oba sastava otpočela su utakmicu prilično rezervirano – na strani NAV Chefsa odličnu su formu tijekom prvog poluvremena potvrdili skočno krilo Karlo Mikulić (20p, 16s) i sjajni branič-šuter Luka Lapov (24p, 6 trica); u redovima Trnskog odličnu formu prezentiraju prodorni Ivo Čikeš (25p, 6s, 5a) i šuterski raspoloženi Pavle Matuško (23,p, 6s). Ipak, pitanje pobjednika u susretu koji je bio u rezultatskom egalu do sredine treće četvrtine svojom ekstra energijom prelama novoformirana prednja linija Trnskog – Jan Dam i Roko Rađa, koji trkački i skakački dominiraju četvrtom četvrtinom. Kad je pitanje pobjednika bilo razriješeno, a na semaforu pisalo 109:77 za Trnsko, igrači NAV Chefsa Luka Paleka i Karlo Mikulić utakmicu 20 sekundi prije kraja zaključili na najbolji mogući način – spektakularnim alley-oopom u NBA stilu!