5 lipnja, 2018 9:00 pm Crohoops Division I – play-off 2017-18

TeamTOutcome
Građevinski fakultet112Loss
AKK Trešnjevka93 (2:0)Win

Recap

Prvoplasirana ekipa regularne sezone Građevinski fakulutet mnogo je teže od očekivanog došla do pobjede u susretu s vrlo neugodnom te na svim pozicijama popunjenom i razigranom Trešnjevkom.

U nastavku u srijedu prekinutog susreta (pri rezultatu 35:43 za Trešnjevku) ‘zeleni’ su opet dokazali da mogu itekako povući kad je u pitanju biti ili ne biti situacija – nepogrešivi combo branič Karlo Pandur poentirao je neviđenom lakoćom iz svih pozicija, priključili su mu se i efikasni Žilić i Boras, te je Trešnjevka vodstvo, doduše minimalno (+2 na poluvremenu (50:52), +2 na kraju treće četvrtine (76:78)), održavala sve do početka četvrte četvrtine te izjednačenja rezultata na 84:84.

No, tad Građevina predvođena opet sjajnim, u prodoru jednostavno nezaustavljivim, Josom Škarom ubacuje u brzinu više te se na krilima clutch trica Dilbera, Barkovića i Kalinića prvo rezultatski odljepljuje a potom i progresivno, držeći gotovo nevjerojatni tempo, uvećava razliku, do konačnih 112:93.

Prvi susret polufinalne serije s aktualnim prvacima Jankomir Transformersima na rasporedu je u nedjelju 10.6.