travanj 14, 2019 3:40 pm Crohoops Division I – play-off 2018-19

EkipaTRezultat
Građevinski fakultet106Win
Jankomir Transformers100 (1:0)Loss

Sažetak

Građevinski je fakultet na krilima memorabilne partije nezaustavljivog Jose Škare (58 poena – treći najbolji scoring output u povijesti lige!) došao do najvrijednije pobjede sezone, porazivši aktualne prvake Jankomir Transformerse u prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja. ‘Građevinari’ su otvorili u svom stilu – silovito, nakon prve četvrtine poveli sa 31:22, a na poluvremenu, do kojeg je košarkaški virtuoz Škara već nagovijestio sjajan šuterski dan ubacivši čak 24 poena, držali 52:50. No, Transformersi prevođeni Magicom Johnsonom CroHoops lige, svestranim Domagojem Matićem, te raspoloženim šuterskim rutinerima Ivanom Gogićem (27p, 6 trica) i Ivanom Pavkovićem (4 trice) preuzimaju rezultatsku inicijativu povevši 64:68. Ipak, Građevinari, tad prebacuju u brzinu više, Michaelu Jordanu CroHoops lige Škari se još jednom odličnom partijom pridružuju rekovalescent Luka Žilić (22p, 5a) a veliki posao, pogotovo u obrani, odrađuju neumorni Ivan Piasevoli (10p, 12s, 5b) i Filip Kalinić (13p, 8s, 4 uk.lo.).