ožujak 24, 2019 11:00 am Crohoops Division I – play-off 2018-19

EkipaTRezultat
Građevinski fakultet114Win
Rude Boys93Loss

Sažetak

Prvoplasirana ekipa regularnog tijeka Građevinski fakultet otvorila je ovogodišnje doigravanje hendikepirana – zbog ozljede skočnog zgloba prvi je susret serije s Rude Boysima bio prisiljen propustiti branič koji je tijekom ove sezone dva puta bio biran za igrača mjeseca – Luka Žilić! Ipak, bez obzira na to, MVP kandidat Joso Škara nastavio je rad na potencijalnoj MVP sezoni, sjajno predvodivši napade ‘Građevinara’ te pogađajući otvorene šuteve. Veliki posao za Građevinu, pogotovo u segmentu obrane na braničima Rude Boysa, odradio je iskusni Filip Kalinić (13p, 8s, 7a, 5 uk.lo.). Ipak, nakon 58:38 na poluvremenu Rude Boysi se bude, te prezentiraju košarku s kojom su ove sezone skinuli ‘skalpove’ i najvećim ekipnim imenima lige – u trenucima nezaustavljivi Mislav Maznik (23p, 7s, 6 uk.lo.) i skočni Petar Šunjić tijekom treće četvrtine nizom koševa na određeno vrijeme uspijevaju utišati glasne fanove Građevinskog fakulteta te smanjuju zaostatak Rude Boysa na 65:56. No, potom u igru za ‘Građevinare’ ulazi nezaustavljivi rutiner Ivan Atelj te postiže ukupno 15 poena za presudni niz. Škara dovršava posao te susret zaključuje sa 35 poena, uz 11 skokova i 8 asistencija. Imajući na umu eventualno neigranje Žilića te napadački potencijal Rude Boysa za očekivati je neizvjesnu drugu utakmicu serije.