D1 Finals, G2 – #1 Građevinski fakultet vs. #2 Optika Sokol Stenjevec

Detalji

Datum Vrijeme League Sezona
svibanj 26, 2019 4:00 pm Crohoops Division I – play-off 2018-19

Predpregled

Prvoplasirani sastav regularnog tijeka sezone Građevinski fakultet na krilima je još jedne sjajne partije košarkaškog virtuoza Jose Škare, koji je se ovaj put zaustavio na nevjerojatnih 57 poena, upisao inicijalnu pobjedu u finalnoj seriji Division I nad sastavom Optika Sokol Stenjevec. Stenjevčani su sukladno najavama od prve minute dali svoj maksimum u pokušaju uštopavanja Škare, prventsveno preko individualne obrane neumornog Vedrana Bašure. Iako je takva strategija Stenjevčana isprva dala relativne rezultate prigodu je iskoristio ‘snajperist’ Građevinera Luka Žilić koji je utakmicu otvorio sjajnom šuterskom minijaturom tijekom koje je realizirao 8-8 šuteva, već tijekom prvog poluvremena! No, Stenjevčani unatoč defanzivnim problemima vješto koriste svoje napadačke potencijale, te preko ofenzivno najpotentnijeg trolista lige MarkočićDugandžićŽupan (koji je u ovom susretu postigao 80 od 107 poena svoje ekipe!) utakmicu drže u konstantnom egalu, a ekipe se međusobno izmjenjuju u vodstvu. Tijekom clutch timea, nakon to je dvije minute prije kraja parket zbog lakše ozljede koljena morao napustiti šuterski odlično raspoloženi Matija Markočić (29p, 10s, 5a) Građevina ubacuje u brzinu više te se u hipu iz rezultatskog egala tricom Škare odvaja na 112:107. Slijedi uspješna obrana Građevinara, u kojoj u ključnom napadu Optike defanzivni specijalist Građevine Filip Kalinić vrhunsko odrađenim preuzimanjem ‘snajperista’ Optike na perimetru uspijeva Stenjevčanima oduzeti posjed lopte. Druga utakmica finalne serije na rasporedu je u nedjelju 26.5. od 16h u Boćarskom domu.